Fri fragt ved køb over 499 kr.Levering 1-3 dageFølg os på Facebook
MAISON HOTEL JAKKE, LUNA GOLDEN STAR
Før musen henover billedet for at zoome
MAISON HOTEL JAKKE, LUNA GOLDEN STAR
MAISON HOTEL JAKKE, LUNA GOLDEN STAR

MAISON HOTEL JAKKE, LUNA GOLDEN STAR

Varenummer: 12228000011
DKK 1.200,00

   På lager
Antal
Elegant sort jakke fra Maison Hotel med et eksklusivt og dekorativt udtryk. Blusen har en smuk, velour overflade og er dekoreret med små, gyldne ornamenter, der er placeret jævnt over hele blusen og ærmerne.

Den har en enkel, rund halsudskæring, som er fremhævet med en dekorativ guldkant med fine, grafiske detaljer. De lange, lige ærmer afsluttes med matchende brede kanter i et detaljeret guldmønster, som giver et gennemført og luksuriøst udtryk.

Blusen har en klassisk, let lige pasform med lange ærmer og en enkel afslutning forneden. Kombinationen af den dybe sorte farve og de varme gulddetaljer giver blusen et elegant, sofistikeret og let vintage-inspireret look.

Farver: Sort/guld
Kvalitet: 100 % bomuld.
Vis mere
Vis mindre
Om Tippe

Vi har et bredt udvalg af populære danske og udenlandske mærker som Lollys Laundry, Mos Mosh, Maison Hotel, Nørgaard På Strøget, Co' Couture, Black Colour, Marta m.fl. samt et fint udvalg af accessories.



Butikken er placeret i hjertet af Lemvig og har siden 1998 været drevet af Dorte Svankjær. Dortes mangeårig erfaringer indenfor mode og kvalitet bliver videreført på byTippe.dk, så din oplevelse på webshoppen vil blive unik.

Modetøj til kvinder
i alle aldre

Åbningstider

Mandag: 10.00 - 17.00
Tirsdag: 10.00 - 17.00
Onsdag: 10.00 - 17.00
Torsdag: 10.00 - 17.00
Fredag: 10.00 - 17.30
Lørdag: 10.00 - 13.00

Kundeservice

Hvis du har spørgsmål vedrørende en ordre eller nogle produkter kan du kontakte os på: info@bytippe.dk


+45 61 16 50 99

Tippe Lemvig   |   Vestergade 15   |   7620 Lemvig    |   +45 61 16 50 99   |   info@bytippe.dk